czerwiec 2024
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

15 maja 2024 r. z inicjatywy Zarządu Koła Seniorów odbyła się jednodniowa, autokarowa (busem) wycieczka do Wrocławia, w której udział wzięło dwanaście osób, w tym siedem z Koła Seniorów. Pozostałe osoby to członkowie innych kół i jedna osoba towarzysząca.

Spacerując po Starym Mieście – sercu całego Wrocławia, wsłuchując się w objaśnienia naszego znakomitego przewodnika Piotra Machlańskiego, mogliśmy przekonać się jak urokliwe jest to miasto oraz poznać jego bogatą historię. Ostrów Tumski – najstarsza część Wrocławia, która powstała już w IX wieku – to piękne miejsce, gdzie poczuliśmy ducha przeszłości i zobaczyliśmy wiele zabytków, Katedra św. Jana Chrzciciela, Mostek Pokutnic, Uniwersytet Wrocławski, siedziba Ossolineum w dawnym zespole klasztornym Krzyżowców z Czerwoną Gwiazdą, Rynek ze średniowiecznym ratuszem i barwnymi kamieniczkami – jeden z największych w Europie (3,8 ha), także centrum najlepszych restauracji i kawiarni w mieście. To tylko nieliczne obiekty na drodze naszego spaceru. Warto było wybrać się tu chociaż na jeden dzień!

Na koniec czekała nas jeszcze jedna atrakcja: Hyropolis: interaktywna ekspozycja skoncentrowana wokół wody, jej życiodajnych wartości i roli, jaką odgrywa w funkcjonowaniu naszej planety i całego kosmosu. Jeszcze przed wejściem na teren budynku Hydropolis można było zapoznać się z Drukarką Wodną, która jest najdłuższą instalacją tego typu w Europie. Ma aż 46,5 m długości. Na ścianach kurtyny, pod którą przechodzą zwiedzający, wyświetlają się różne wzory oraz napisy.

Poniżej mała galeria zdjęć z wycieczki: